Здравейте :) Нова съм в света на настолните игри. На един рожден ден, онзи ден играхме на една импровизирана игра "Убиец" и беше супер забавно. От тогава разглеждам различни игри, като съм решила да си купя Dixit. Искам да взема и някоя игра за малката (момиче на 13), но искам да има и образователен елемент. Гледам Отему и На върха на езика, като втората май ми допада повече, но не съм сигурна. Някой пробвал ли ги е да каже и да даде мнение?
Здравейте :) Нова съм в света на настолните игри. На един рожден ден, онзи ден играхме на една импровизирана игра "Убиец" и беше супер забавно. От тогава разглеждам различни игри, като съм решила да си купя Dixit. Искам да взема и някоя игра за малката (момиче на 13), но искам да има и образователен елемент. Гледам Отему и На върха на езика, като втората май ми допада повече, но не съм сигурна. Някой пробвал ли ги е да каже и да даде мнение?
Що се отнася до избора ти между Отему и На върха на езика, лично мисля, че „На върха на езика“ е по-подходяща за 13-годишно момиче, защото е много динамична и стимулира мисленето, като същевременно е забавна и лесна за усвояване. Играта развива словесни умения, което е полезно, а и може да бъде играна с приятели и семейство. Отему пък е по-логическа и стратегическа, така че ако малката обича да решава пъзели, може да ѝ хареса.
Аз не съм голям фен на настолните игри (по принцип предпочитам да се забавлявам с онлайн казиното KapitanKesh), но тези две игри изглеждат чудесни за развлекателно учене. Въпреки това, ако решиш да се впуснеш в онлайн забавление, Казино бонуси предлага голямо разнообразие от игри и възможности за печалби, ако искаш да опиташ нещо различно.